Csellóegyüttes

Csellóegyüttes

A Liszt Ferenc Zeneiskola Csellóegyüttese 2006. szeptemberében alakult. Az együttes alapvető célkitűzése elsősorban a zenekari csellójáték megszerettetése és az utánpótlás nevelés. Rendszeresen közreműködnek az intézmény és a város kiemelt szakmai és ünnepei rendezvényein, valamint az általános iskolásoknak és óvodásoknak szervezett hangversenyeken.

Szolnokon, 2008. áprilisában a Zeneiskolák VI. Országos Zenekari Versenyén kategóriájukban II. helyezést értek el. Egyedi hangszer összeállításuk miatt valamennyi produkciójuk különleges élményt nyújt a mindenkori hallgatónak. Az együttes külföldi útjai: 2009. Glinde (Németország).

Koncertműsorukban - a barokktól napjainkig - elsősorban magyar és európai szerzők alkotásai szerepelnek. Évente 6-8 szereplést vállalnak, melyek általában alkalmi programok. Az együttes utánpótlását a Vonós Tücsökzenekar biztosítja. A Csellóegyüttes jelenleg Papp Tibor irányításával dolgozik.

Az együttes muzsikusai általános és középiskolai tanulók, létszámuk 13 fő.

Az együttes muzsikusai általános és középiskolai tanulók, létszámuk 13 fő.

Ma 2017. október 22., vasárnap, Előd napja van. Holnap Gyöngyi napja lesz.