Tücsökzenekar

  • PDF
  • Nyomtatás
  • E-mail

Tücsökzenekar

Tücsökzenekar

A Liszt Ferenc zeneiskola Vonós Tücsökzenekara az 1980-as évek végén kezdte meg működését. Az együttes alapvető célkitűzései közé tartozik a társas muzsikálás megszerettetése és az utánpótlás nevelés. Rendszeresen közreműködnek az intézmény kiemelt és ünnepi rendezvényein (Mikulás-est, Karácsonyi hangverseny, Farsangi koncert, Ifjúsági Vonószenekar önálló estje).

Az együttes műsorában elsősorban kortárs magyar szerzők alkotásai és magyar gyermekdalok szerepelnek. Évente 3-4 alkalommal lépnek fel.

A zenekar muzsikusai általános iskolai tanulók, akik egy-két éves vonós hangszeres (hegedű, cselló) tanulmányokkal rendelkeznek. A teljesen kezdők is néhány hónap múlva bekapcsolódhatnak az együttes munkájába.


Az együttes jelenleg Papp Tibor irányításával dolgozik, létszámuk 21 fő.

 
Ma 2018. február 26., hétfő, Edina napja van. Holnap Ákos és Bátor napja lesz.

Oktatási Hivatal Bázisintézménye

Szavazások

Milyen rendszerességgel látogatja hangversenyeinket?
 

Ízelítő galériánkból

Free Joomla Templates by JoomlaShine.com