Végzettségei:
1982-1985 Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Pécs , zeneiskolai zongoratanár
1992-1995 Pécsi Orvostudományi Egyetem és Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Pécs
zenei mentálhigiénikus és zeneterapeuta
Szakmai önéletrajza:
1985 óta zongoratanár
1995-től zenei mentálhigiénikus és zeneterapeuta
2004-2008-ig tanszakvezető
2006-tól óraadó a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Karán, zeneterápia szakon.
2009-től óraadó zeneterapeuta a KMMK Pszichiátriai osztályán
A Magyar Zene- és Táncművészek Szakszervezete Somogy Megyei Zenepedagógusok Szakszervezeti Bizottságának helyi bizalmija.
Pedagógiai - művészeti tevékenység:
Számtalan versenyen vett rész növendékeivel:
Balassagyarmati Négykezes Találkozó, Sistrum Zongoraverseny, V. Muzsika hídja Magyar-Kínai Verseny., Ferenczy Zongoraverseny , Rév Lívia Regionális Zongoraverseny, Zongoramesék, Danubia Talents Bécs és Vác, WWWstar online verseny, Barcsi Zongorástalálkozó.
Eredmények összesítve:
Megyei versenyek 1993-tól 2022-ig
Bronz Ezüst Arany Nívó, Kiemelt arany
3db 6 db 12 db 6 db (1 tanár-diák)
Regionális versenyek 1994-től 2022-ig
Bronz Ezüst Arany Nívó Különdíj
1 db 5 db 5 db 1 db 2 db
Országos és nemzetközi versenyek 2003-tól 2022-ig
Dicséret Különdíj Bronz Ezüst Arany
1 db 2 db 3 db 6 db 6 db (1 tanár-diák)
- – 2020. Év legeredményesebb tanára
- Polgármesteri dicséret
- egyik tanulója az év legeredményesebb tanulója
Fő tanítási elve, hogy nyitott, érzékeny emberekké formálja a növendékeit. Nagy hangsúlyt kap munkájában az örömteli kamarazenélés és a társművészetek (pl. zenei témájú rajzpályázatok, tánc, irodalom) bevonása a tanításba, valamint az iskolán kívüli közös hangversenylátogatás és szakmai kirándulások megszervezése. Több növendéke választotta a zenei pályát.
2005-ben a kezdeményezésére dr.Pásztor Zsuzsa, a Kovács-módszer oktatója, a Liszt Ferenc Zeneiskola részére írt egy munkafüzetet gyerekek részére - amely a mai napig hozzáférhető, a zenei-munkaképesség-gondozásról, 4 oktató videóval együtt, így az országban elsőként itt, a Kaposvári Liszt Ferenc zeneiskolában indult el a zenei munkaképesség-gondozás, a zenéléshez szükséges testi alkalmasság megteremtéséhez és/vagy megőrzéséhez.
2004-től receptív zeneterápiás foglalkozásokat vezet/ett az iskola keretein belül a pályára készülő növendékek személyiségfejlesztésére és önismeretének elmélyítése céljából.
Évekig integráltan foglalkozott autizmussal élő gyerekekkel.
Állandó résztvevője, előadója helyi és országos zenei rendezvényeknek, szakmai fórumoknak, kottabemutatóknak: pl. Kadosa, Hajdu András. Mező Imre, Papp Lajos (4), Ari-Bencses Anikó mesekottáinak dramatikus bemutatója , szerzői estek szervezője, aktív résztvevője.
Horvátországban és Németországban zenei fesztiválokon vettek részt növendékei.
Hobbyja a zenei ismeretterjesztés: több, mint 100 nyomtatott és elektronikus sajtóban megjelent publikációt írt, valamint kísérleti jelleggel digitális tananyagot is.